Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça sorulan soruları ve cevapları aşağıda sıraladık umarız yardımcı olur.

Sıkça Sorulan Sorulara Cevaplar

İhtiyacınız olan cevabı bulamıyor musunuz? Lütfen bizimle iletişime geçin ve size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız!

Hizmet İşleyişi Hakkında Sorular & Cevaplar

Kuruluşumuzun işleyişi ve teslimat hakkındaki sorular burada listelenmiştir.

Öncelikle birer adet domain(alan adı) ve hosting(barındırma) hizmetinizin bulunması şarttır.

Web site tasarımı için hostunuzun yönetim paneli arayüzünde bulunan wordpress,joomla,opencart.. gibi açık kaynak kodlu sistemleri kullanabilir yada kendiniz bir tasarım yapabilirsiniz.
Alacağınız domainin ve uzantısının yayınlayacağınız web sitesinin içeriklerine uygunluğunu kesinlikle dikkate almalısınız. Seçeceğiniz host web sitenizi ne konuda kullanacağınıza göre değişiklik göstermektedir.
Koç Web Bilişim Hizmetleri kuruluşumuzdan almış olduğunuz hizmetlerin tümü ödeme işlemi gerçekleştiği an itibariyle müşteri panelinize anında kaydedilir..
Koç Web Bilişim Hizmetleri Online olarak ödeme yöntemi ve havale/eft yöntemleri ile ödeme kabul etmektedir.
Koç Web Bilişim Hizmetleri sürekli ve kendine özgü kampanyalarımız sürekli devam etmektedir. Bunun için kampanyalar sayfamızı ziyaret edebilir yada bize ulaşarak özel bir teklif alabilirsiniz.
KVKK kanunu kapsamı doğrultusunda tarafınızca verilen bilgiler sizin gerçek kişileri temsil ettiğinizi onaylamak ve hizmetlerimizi size ulaştırmak için kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kullanım şartları ve Gizlilik sözleşmesi sayfamızı inceleyebilirsiniz .
Müşteri panelinizden destek talebi oluşturabilir, Canlı destek hattından temsilcimiz ile görüşebilir, İletişim sayfamızdaki formu doldurarak ve iletişim için sitemizde belirtmiş olduğumuz telefon ve posta hesaplarımızdan bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Domain, Hosting, VPS, SSL

Bu kategoride özetler halinde sorular açıklanmıştır.

Kısaca domain web sitenizin ip adresi yerine siteadi.com şeklinde kolayca kullanılmasını sağlayan bir adres adıdır. .com, .net, .org, .com.tr bu ve benzer uzantılarda siteadınızın sonuna gelen uzantılardır. Web sitesi amacına göre uygun olan tercih edilmelidir.
Web sitenizin siteadı.com'un dosyalarının kaydedildiği gerekli değişiklikleri yapabileceğiniz sitenizin görünmeyen yüzüdür. Örnek verecek olursak hosting bilgisayarınızın harddiskidir. Domain ise bilgisayarınızın monitörüdür.
Virtual private server; VPS size ait 7/24 açık olan sitelerinizin yayınlanmasını depolanmasını sağlayan bir bilgisayardır. VPS satın aldığınızda kendinize ait bir bilgisayar almış olursunuz.
Oyun sunucuları VPS sistemlerin daha güçlendirilmiş oyuncuların verilerini işleyen sürekli erişimlerini sağlayan bilgilerini kaydeden veri sistemleridir.
Reseller genelde birden çok web sitesi yayınlayacak tasarımcıların tercih ettikleri kendilerine verilen sınırlar doğrultusunda işlemlerini yaparak web sitelerini yayınladıkları bir yönetim panelidir.
SSL sertifikası sitenize katılan kişilerin güvenliğini sağlamak girdikleri verilerin güvenliğini sağlamak için kullanılan sertifikalardır. Web siteleri için geçerliliği çok önemlidir. Aktif olmadığı durumlarda ziyaretçilere internet tarayıcıları güvenli değil uyarılarını gösterebilir ve hatta hiç açılmamasını sağlayabilir.
Açık kaynaklı yazılım, kaynak kodunun, telif hakkı sahibinin kullanıcılara yazılımı kullanma, çalışma, değiştirme ve dağıtma hakkını verdiği bir lisans kapsamında yayımlandığı bir bilgisayar yazılımı türüdür. Örneğin; Wordpress, Joomla
Sizin fikirleriniz bizim için kıymetlidir lütfen iletişim kanallarımızdan bizlere ulaşın fikirlerinizi beraber değerlendirelim ortak çözümler üretelim bundan memnuniyet duyarız.

Copyright © 2009 - 2021 - Kocwbh.com - Tüm Hakları Saklıdır.